top of page

Чоловіки частіше вмирають від синдрому Такоцубо


Синдром Такоцубо (TTS) – це патологічний стан, який характеризується гострою серцевою недостатністю та транзиторною скоротливою дисфункцією шлуночків, яка може бути спровокована гострим емоційним або фізичним стресом. 👩🏻Частіше вражаються жінки, особливо у постменопаузі, хоча причини цього захворювання остаточно залишаються не з’ясованими. Синдром також вражає чоловіків, і останні дані показали, що чоловіча стать асоціюється з гіршими результатами.

📚Дослідники переглянули 2492 пацієнтів з TTS (286 чоловіків, 2206 жінок), які були учасниками реєстру GEIST(German Italian Spanish Takotsubo) і порівняли між ними клінічні ознаки та короткочасні та віддалені результати.

Пацієнти-чоловіки були значно молодшими (69 р.), ніж жінки (71 р.) і мали більшу поширеність супутніх захворювань, включаючи цукровий діабет (25% проти 19%); захворювання легень (21% проти 15%); злоякісні пухлини (25% проти 13%).

📌Крім того, TTS у чоловіків частіше викликано фізичними тригерами (55% проти 32%), тоді як емоційні тригери частіше зустрічалися у жінок (39% проти 19%).

📌Пацієнти чоловічої статі мали вищі показники кардіогенного шоку (16% проти 6%) та внутрішньолікарняної смертності (8% проти 3%). Чоловіча стать залишалася незалежно пов’язаною як з внутрішньолікарняною смертністю (відношення шансів 2,26; 95% довірчий інтервал, 1,16-4,40), так і з довгостроковою смертністю (коефіцієнт ризику 1,83; 95% ДІ 1,32-2,52).

🏺Таким чином, можна зробити висновки, що хоча чоловіки набагато менше схильні до розвитку TTS, ніж жінки, чоловіча стать асоціюється з більш важким перебігом та вищим ризиком смертності.

З більщ детальним описом дослідження можна ознайомитися за посиланням:
4 перегляди0 коментарів

Kommentare


bottom of page