top of page

Асундексіан – низькомолекулярний селективний інгібітор активованого фактора згортання крові XI(FXIa)


🩸Застосування сучасних прямих оральних антикоагулянтів загалом безпечніше за варфарин, проте ризик кровотеч зберігається: за даними рандомізованих досліджень, частота великих кровотеч становить 2-3% на рік, за даними досліджень реальної клінічної практики – 6-8% на рік. Відбувається це тому, що антикоагулянти блокують не тільки патологічне тромбоутворення, а й гемостаз у місці травми судини, який обумовлений вивільненням тканинного фактора.


💊Нещодавно було розроблено новий клас препаратів – інгібітори XIa фактора, які теоретично здатні діяти вибірково, не пригнічуючи фізіологічний гемостаз.


👨🏻‍🔬👩🏻‍🔬PACIFIC-AF – дослідження 2-ї фази, спрямоване на оцінку спектру безпеки та вибір оптимальної дози асундексіану, одного з препаратів цього класу.


🫀У дослідження включали пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь (середній CHA2DS2-VASc 4 бали) без інших показань до антитромботичної терапії.

Асундексіан вивчався у двох дозуваннях – 20 мг та 50 мг, пацієнти групи порівняння отримували апіксабан як препарат із найкращим спектром безпеки.


⏰Час спостереження становив 12 тижнів.


👫🏻У дослідження було включено 755 пацієнтів.


🩸Показано, що застосування асундексіану асоціюється з меншою частотою великих та клінічно значущих кровотеч порівняно з апіксабаном як у дозі 50 мг, так і при об'єднанні двох груп пацієнтів, що приймають асундексіан.


👩🏻‍🔬👨🏻‍🔬Для оцінки ефективності асундексіану необхідні більш маштабні та тривалі дослідження.


https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35385695/5 переглядів0 коментарів

Kommentare


bottom of page