top of page

Розувастатин асоціювався з дещо більшим ризиком ураження нирок, ніж аторвастатин.

📈У великому ретроспективному когортному дослідженні розувастатин асоціювався з дещо більшим ризиком ураження нирок, ніж аторвастатин, ризики були більшими при вищих дозах.


❕Розувастатин, найпотужніший статин на ринку, пов’язаний із підвищеним ризиком пошкодження нирок порівняно з аторвастатином.


🧐 Поточний аналіз є одним із перших і найбільших досліджень у реальному світі, в якому розглядається розувастатин, в порівнянні з аторвастатином, щодо ризику гематурії, протеїнурії та ниркової недостатності при замісній терапії — діалізі чи трансплантації — в діапазоні розрахункових показників клубочкової фільтрації (eGFR) у гетерогенній популяції, пишуть дослідники.


👨🏻‍⚕️«Наші висновки свідчать про необхідність більшої обережності при призначенні та моніторингу розувастатину, особливо у пацієнтів, які отримують високі дози» або мають важку хронічну хворобу нирок (ХХН), підсумували вони.


Аналіз включав близько мільйона пацієнтів у Сполучених Штатах, яким нещодавно призначили розувастатин або аторвастатин в період з 2011 по 2019 рік; за ними спостерігали в середньому 3,1 роки.


🔎Серед знахідок:


• Користувачі розувастатину мали на 8% вищий ризик гематурії, на 17% вищий ризик протеїнурії та на 15% вищий ризик ниркової недостатності при замісній терапії порівняно з тими, хто отримував аторвастатин.

• Обидві групи однаково уникали інфаркту міокарда та інсульту

• 44% пацієнтів із тяжкою ХХН G4+ (рШКФ < 30 мл/хв/1,73 м 2 ) призначали вищу дозу розувастатину, ніж максимальна доза 10 мг/добу, рекомендовану для таких пацієнтів Управлінням з контролю за продуктами й ліками США (FDA).


👩🏻‍⚕️ Згідно з цим дослідженням, «ми не знаємо, чому дотримання рекомендацій FDA щодо дозування розувастатину є низьким у пацієнтів із тяжкою ХХН», — повідомив дослідник. «Цілком імовірно, що не багато клініцистів знають про рекомендації щодо дозування розувастатину [при тяжкій ХХН] або потенційні ризики гематурії чи протеїнурії».


👩🏻‍⚕️ «Потрібні майбутні дослідження, щоб пролити світло на розбіжності між реальною практикою та рекомендаціями FDA щодо дозування високих доз розувастатину», — зазначають дослідники.


5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page